Jak wygląda belgijski rynek pracy XXI wieku?

Belgia już w latach dziewięćdziesiątych zaczęła stawać się naturalnym celem emigracji zarobkowej wielu naszych rodaków. Nieznaczna powierzchnia tego kraju mocno zintegrowała przyjezdnych w okolicach bogatych miast. Celem tego typu wyjazdów jest oczywiście praca Belgia pod tym względem wciąż oferuje korzystne warunki.

Czym charakteryzuje się obecnie tamtejszy rynek pracy?

Cała Belgia może wchłonąć bardzo wielu przybywających – w szczególności chętnie witani od jakiegoś czasu są pracownicy fizyczni, budowniczowie czy też lekarze i pielęgniarki. Polaków docenia się ponadto w dziale IT, w jakim coraz częściej jest poszukiwana praca Belgia to niezwykle ciekawy kierunek i uwzględnić ją w swoich planach – nie tylko dlatego, że wiążą się z tym dobre zarobki. Ewentualną niedogodność może stanowić jedynie ewentualne zjawisko bariery językowej – teren jest niejednorodny pod względem lingwistycznym oraz kulturowym, co każdorazowo wymaga od imigrantów odpowiedniego zaadaptowania się. Najczęściej używanym w Brukseli powinien być język francuski, ale przy poszukiwaniu pracy np. w Brugii potrzebne będzie użytkowanie języka flamandzkiego.

Jakie są warunki wynagradzania?

Beneluks należy do czołówki krajów, w których najlepiej wynagradzana jest praca Belgia może zagwarantować nam wszystkim wiele wygód – zwłaszcza odnośnie kultury i systemu wynagrodzeń. Warto zainteresować się szansami zawodowymi na terenie Beneluksu. Wykonując nawet podstawowe prace można oczekiwać zarobków zbliżonych do 2000 Euro na miesiąc, co z perspektywą odłożenia części tej wysokości pieniędzy i inwestowania w obrębie naszego kraju to jest to pozytywna praktyka. Z tej przyczyny niekiedy warto wziąć pod uwagę podobne rozwiązanie.

Firma / przez

Post Author: Anka