Urządzamy nowoczesne biuro

Wystrój biura jest bardzo ważnym aspektem podczas projektowania siedziby firmy. To w nim zazwyczaj negocjuje się ważne umowy, więc warto przyłożyć uwagę do detali wystroju, takich jak nowoczesna lampa lub meble biurowe pasujące do miejsca.

Urządzenie biura może być nie lada wyzwaniem. Podczas tego procesu trzeba brać pod uwagę wiele aspektów, takich jak umeblowanie, oświetlenie, czy też rozmieszczenie sprzętu elektronicznego i użytkowego. Jednocześnie starannie umeblowane biuro dużo mówi o firmie oraz o profesjonalizmie jej właścicieli i pracowników, co z pewnością w dłuższej perspektywie przekłada się na postrzeganie przedsiębiorstwa przez klientów, czy też kontrahentów oraz podwykonawców. Warto więc poświęcić nieco czasu, by siedziba firmy była atrakcyjnie i nowocześnie urządzona w przemyślany sposób. Dotyczy to zarówno biur w biurowcach należących do światowych korporacji, jak i niewielkich przedsiębiorstw i mikro firm, które starają się uatrakcyjnić swój wizerunek.

Od czego zacząć projektowanie wystroju biura?

Na samym początku warto wziąć pod uwagę, że zaprojektowanie i urządzenie wnętrza nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepiej zacząć to robić już na etapie wykańczania, gdyż wtedy można wprowadzić nowe elementy architektoniczne. Jeśli biuro nie jest wykańczane od stanu deweloperskiego, to można też zacząć od remontu.

Gdy już ma się wstępną koncepcję, jak ma wyglądać biuro, warto zastanowić się, w jakiej stylizacji ma być wykończone. Jest to ważne, gdyż pomieszczenia, które łączą różne style, zazwyczaj wyglądają kiepsko i chaotycznie, co sprawia bardzo niedobre wrażenie. Aktualnie najpopularniejsze wśród właścicieli biur są warianty nowoczesne. W takich wnętrzach dominują metalowe meble oraz futurystyczne akcesoria i gadżety, a przestrzeń jest zdominowana przez szklane wstawki. Można je wykorzystać w witrynach meblowych, jak i w elementach wykończeniowych. Świetnie komponują się z dużymi przeszklonymi ścianami, ale także w zwykłych pomieszczeniach niezlokalizowanych w biurowcach.

Meble do nowoczesnego biura

Podczas projektowania nowoczesnych biur, zazwyczaj używa się stonowanym kolorów. Są one uniwersalne i łatwo dobrać do nich meble i akcesoria. Ponadto wpisują się w kanon biznesowy, który raczej preferuje minimalistyczny styl. Jeśli w biurze pojawiają się jaskrawe kolory, to raczej jako dodatki i poszczególne ozdoby, a nie na przykład, jako kolor ścian, czy mebli.

Same meble najlepiej wybrać w minimalistycznych, choć estetycznych wariantach. Warto zwrócić uwagę na to, by były one też funkcjonalne, gdyż przede wszystkim biuro ma być wygodnym miejscem do pracy. Można je wyposażyć w oświetlenie LED w formie listew, które idealnie podkreśli nowoczesny wystrój wnętrza, a proste meble staną się o wiele bardziej estetyczne wizualnie. Można też wykorzystać elementy dekoracyjne, takie jak nowoczesna lampa sufitowa. Będzie ona pełniła funkcje praktyczne oraz ozdobne, co w przypadku projektowania biura, jako pomieszczenia użytkowego jest wskazanym połączeniem.

Nowoczesna lampa – akcesoria i gadżety do biura

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych lamp do biur, które charakteryzują się futurystycznym wyglądem. Zazwyczaj w minimalistycznym biurowym wnętrzu przyciągają wzrok i stanowią estetyczną ozdobę, jednocześnie pełniąc funkcje użytkowe. Jeśli w biurze jest już oświetlenie na przykład w suficie, warto mimo wszystko zaopatrzyć się w lampę stojącą lub biurkową. Wtedy nie musi ona pełnić aż tak dobrze funkcji użytkowych, co sprawia, że można popuścić wodzy fantazji i zaopatrzyć się w artystyczną lampę wykonaną w wyjątkowo kreatywny sposób. Na rynku dostępnych jest wiele dużych firm oraz niewielkich manufaktur, które produkują tego typu estetyczne lampy w nowoczesnych wersjach, które wydają się wręcz wyjęte z wystaw sztuki nowoczesnej. Biorąc pod uwagę, że w biurze nie ma dużego pola do popisu, jeśli chodzi o ozdoby, tego typu lampa jest idealnym rozwiązaniem wprowadzającym nieco charakteru do wnętrza.

Post Author: Anka