Ogródków działkowych czas

Domki letniskowe z drewna chętnie wybierane są w dzisiejszych czasach przez zapalonych działkowiczów, którzy stawiają wysoko odpoczynek oraz dyskrecję, jakie pewnie okazałyby się nieosiągalne, mieszkając w innych warunkach. Inwestycja w domek może więc przynieść wiele zysków.

Nie wszyscy wiemy, że na domki z drewna, niemające bezpośredniego kontaktu z podłożem, nie trzeba mieć pozwolenia. Z tego właśnie powodu wielu działkowiczów coraz chętniej kupuje mobilne domki – na kółkach czy bloczkach. Inna, tak samo ważna sprawa, dotyczy ich wyposażenia – dobrze dowiedzieć się, czy w cenę wliczona jest już na przykład impregnacja, wszelkie meble, izolacja termiczna, sprzęt AGD itp. W tradycyjnych domach drewnianych posadowionych na bloczkach zazwyczaj trzeba samodzielnie zadbać o całe wyposażenie.

Domki drewniane nieruchome, przytwierdzone na stałe do podłoża za pomocą prawdziwych fundamentów, bywają droższe w utrzymaniu i przede wszystkim musimy posiadać na nie pozwolenie. Ich zaletą jest jednak to, że łatwiej przygotować je do zimy, zainstalować nagrzewanie itd. Ścianki muszą być odpowiednio grube efektywnie izolowane, wyposażone w sprawną wentylację i trwały dach. Niezbędne jest także, by zapewnić podłodze wystarczającą izolację. Niektórzy z nas przystosowują jednak swój domek wyłącznie do mniej wymagającego sezonu letniego. To sposób na oszczędzenie na ogrzewaniu – wystarczy zaopatrzyć go w szerokie okna panoramiczne i ciekawą elewację. Do budowy takich chatek zużywa się zazwyczaj sosnę, świerk czy też iglaki skandynawskie.

Co tak naprawdę powinno zwrócić naszą uwagę? Niezmiernie istotnym punktem każdego domku drewnianego jest bez wątpienia jego taras. Chyba każdy, kto wyczekiwał lata przez długie miesiące, chciałby spędzać jak najwięcej czasu na delektowaniu się świeżym powietrzem. Najlepiej, żeby taki taras ujmował dom z dwóch stron lub na całym obwodzie – tego typu rozwiązanie pozwoliłoby nam na wybór miejsca słonecznego oraz zacienionego w ciągu upalnego dnia.

Post Author: Anka