Hulajnogi dla dzieci – co musisz wiedzieć przed zakupem

Hulajnogi dla dzieci to świetny sposób na aktywną zabawę i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Mogą z nich korzystać zarówno młodsze jak i starsze dzieci – wystarczy, że dopasujesz model hulajnogi do wieku swojej pociechy. Jazda na hulajnodze to doskonały trening umiejętności motorycznych, koordynacji i balansu ciała. Spraw frajdę swojemu maluchowi i wybierz hulajnogę z bogatej oferty naszego sklepu.

Hulajnogi dla dzieci – zabawa dla mniejszych i większych

Hulajnogi dla dzieci znów powróciły do łask i stały się synonimem dobrej zabawy. Dając dziecku hulajnogę, wspierasz jego rozwój fizyczny już od najmłodszych lat. Chcąc zachęcić dziewczynkę lub chłopca do jazdy na hulajnodze, wybierz model o ciekawych kolorach i nietuzinkowym kształcie. Jazda na hulajnodze sprawi smykowi dużo satysfakcji.

Kiedy kupić dziecku pierwszą hulajnogę?

Jeśli twój maluch wyrósł już z jeździka, nadszedł czas na hulajnogę trójkołową! Dla dzieci w wieku 2-3 lat dedykowana jest hulajnoga trójkołowa z siedziskiem, która pełni funkcję rowerka biegowego. Wraz z rozwojem sprawności i zdolności dziecka hulajnogę z trzema kółkami będzie można zamienić na klasyczną hulajnogę dwukołową. Hulajnogi elektryczne przeznaczone są dla starszych dzieci posiadających karty rowerowe oraz dorosłych. A jeśli kiedyś jazda rekreacyjna przestanie wystarczać twojemu dziecku, alternatywą może stać się hulajnoga wyczynowa pozwalająca na wykonywanie różnych trików.

Hulajnogi dla najmłodszych z siedziskiem – samodzielna zabawa od najwcześniejszych lat

Chcesz zachęcić swoją pociechę do aktywności ruchowej? Sprezentuj jej mini hulajnogę z siedziskiem wyposażoną w duże koła, które zapewniają stabilność podczas jazdy. Dzięki kilkustopniowej regulacji siedziska hulajnoga rośnie wraz z dzieckiem i może służyć mu przez długi czas. Po odpięciu kierownicy wiele modeli hulajnóg można przekształcić w deskorolkę.

Jakość, pewność i bezpieczeństwo, czyli wybierz najlepszą hulajnogę dla swojego malucha

Choć hulajnogą maluch może poruszać się z ograniczoną prędkością, tylko odpowiednio dobrany jednoślad zapewni dziecku bezpieczeństwo. Wybierając hulajnogę weź pod uwagę wzrost smyka i na tej podstawie dobierz model pojazdu z kierownicą regulowaną do danej wysokości.

Postaw na wzmocnioną konstrukcję, antypoślizgowy podest i amortyzację w kierownicy. Tak zbudowana jest np. hulajnoga Lionelo Luca, którą znajdziesz w naszej ofercie. Model ten ma regulowaną kierownicę, którą można dopasować do wzrostu dziecka, poliuretanowe koła odporne na ścieranie oraz wytrzymałą nóżkę z trwałego metalu.

Przy zakupie hulajnogi dla dziecka zwróć uwagę na jeszcze jedną cechę, a mianowicie wagę pojazdu. Jeśli twój starszak planuje wykorzystać hulajnogę jako środek transportu do szkoły, jednoślad powinien niewiele ważyć i mieć składaną konstrukcję umożliwiającą łatwe przenoszenie i przechowywanie. Wybieraj hulajnogi od sprawdzonych producentów, którzy testują swoje produkty pod kątem jakości i bezpieczeństwa. Nie zapomnij, aby maluch na czas jazdy miał ubrany kask i ochraniacze.

Post Author: Anka