Co na wyprawkę dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka zawiera całkiem sporo rzeczy, mebli oraz potrzebnych gadżetów. Są one niezbędne, gdyż umożliwiają funkcjonowanie młodego człowieka oraz zdecydowanie usprawniają życie rodziców. Przekonaj się czego nie może zabraknąć.

Wyprawka – podstawowe rzeczy

W pierwszej kolejności kompletowanie wyprawki należy rozpocząć od wózka oraz łóżeczka, gdyż wiąże się to z największym wydatkiem. Kiedy chodzi o wózek, najlepiej, aby był on uniwersalny pod względem koloru, gdyż mimo dzisiejszej bardzo rozwiniętej technologii, granica błędu w rozpoznaniu płci cały czas istnieje. Jeśli kupi się niebieski wózek, a przyjdzie na świat córeczka większość ludzi zdecyduje się na zmianę. Właśnie dlatego poleca się szarości oraz jakże modny w dzisiejszych czasach kolor dżinsu. Łóżeczko jest również ważne, gdyż należy znaleźć w domu odpowiednie miejsce w którym będzie można go postawić. Nie powinno ono stać zbyt blisko okna, gdyż dziecko będzie marznąć. Właśnie, aby zapobiegać przeziębieniu należy posiadać kocyk niemowlęcy, a może nawet kilka. Kocyk niemowlęcy służy do okrywania pociechy w trakcie snu, po kąpieli, w trakcie karmienia oraz w każdym innym momencie, kiedy niemowlak może marznąć. W przypadku łóżeczka nie można zapominać także o zakupie dobrej jakości materaca, poduszeczki oraz kołderki. Niektórzy używają ich od pierwszych dni życia, inni z kolei na początku korzystają ze specjalnego rożka niemowlęcego. Wybór należy do rodziców, jednakże kocyk niemowlęcy jest potrzebny w każdym przypadku.

Czy to już wszystko?

Powyżej zostały wymienione istotne rzeczy, ale to cały czas nie wszystko. W dalszej kolejności należy zakupić pampersy oraz chusteczki nawilżające. Wyprawka nie może obejść się bez kremów nawilżających oraz natłuszczających wrażliwą skórę dziecka. Dziecko musi być kąpane co dwa dni, albo nawet częściej w zależności od pory roku, dlatego konieczne jest posiadanie w zaciszu własnej łazienki żelu do mycia ciała (przeznaczonego specjalne dla niemowlaków), dobrze jest nabyć także natłuszczające kremy oraz inne kosmetyki, które sprawią, że skóra dziecka szybciej się przyzwyczai do całkiem innych warunków niż te, które towarzyszyły im przez pierwszych 9 miesięcy życia. Konieczne jest nabycie ręczników, pieluszek tetrowych oraz dużej ilości ubranek w różnych rozmiarach. Warto posiadać zarówno całe body, jak również osobne spodnie i bluzeczki, skarpetki i czapeczki. Na zimę konieczne jest nabycie kurteczek oraz kombinezonów. Kocyk niemowlęcy przyda się już w szpitalu, gdyż umożliwi dziecku poczucie ciepła oraz sprawi, że będzie mu po prostu przyjemnie.

Rodzina / przez

Post Author: Anka