porady-prawne-kraków

Potrzebujesz pomocy prawnej? Zobacz, jak znaleźć dobrego specjalistę

Kiedy nasze dalsze losy zależą od kilku osób na Sali rozpraw, bardzo ważną kwestię odgrywa wybór dobrego adwokata. Doświadczenie powinno iść w parze z wiedzą, ale także innymi cechami, które dają gwarancję sukcesu w trakcie spornych spraw. Na co zwracać szczególną uwagę?

Jak wybrać dobrego prawnika?

Oceniamy ludzi na podstawie wyglądu, jednak ta zasada nie sprawdza się w przypadku wyboru dobrego prawnika. Sędziowie nie zwracają uwagi na białe i proste zęby, markową koszulę czy ładnie uczesane włosy. Te kwestie nie odgrywają żadnej roli, kluczowe znaczenie przypisuje się umiejętnościom i wiedzy. Z tego względu w trakcie pierwszego spotkania z potencjalnym przedstawiciel należy zwrócić uwagę na pewność siebie, która nie ma nic wspólnego z arogancją. Dobry adwokat jest przede wszystkim obeznany w przepisach, szybko znajduje rozwiązanie w danej sytuacji i jednocześnie wykazuje się kreatywnym podejściem do problemu, z którym przychodzi mu się mierzyć. Prawnik powinien mieć czas i wykazywać zaangażowanie w sprawę, zamiast zerkać nerwowo na zegarek albo co gorsza – w trakcie spotkania odbierać telefony od innych klientów.

Dobry adwokat nie próbuje się na wszelką cenę wzbogacić, nie przeciąga spotkań i nie umawia dodatkowych wizyt, jeśli nie istnieje taka konieczność. W skład jego usług zalicza się reprezentację oraz dodatkowe porady prawne Kraków to miasto, w którym każdego dnia odbywają się dziesiątki rozpraw, ale wybór odpowiedniego przedstawiciela nie jest wcale tak łatwy.

Cechy dobrego prawnika – na co zwracać uwagę?

Specjalista z zakresu prawa zachowuje kontakt wzrokowy, gdyż jest pewny swoich umiejętności, wie jak postępować w danej sprawie i nie owija w bawełnę. Dodatkowo bez żadnych problemów przedstawia fakty oraz ważne okoliczności w konkretnych sprawach. Adwokat musi znaleźć punkt oparcia nawet w trudnej sytuacji i wiedzieć, co zrobić oraz jak postępować na Sali rozpraw, żeby uzyskać jak najniższy wyrok dla swojego klienta albo sprostać jego oczekiwaniom.

O adwokacie bardzo wiele mówi miejsce jego pracy. Jeśli biuro jest przejrzyste i schludne, zamiast zawalone papierami to gwarancja, że praca będzie wykonana rzetelnie i na dobrym poziomie.

W trakcie wybierania prawnika należy sprawdzić, jakie są jego umiejętności, specjalizacja oraz osiągnięcia. Adwokaci podkreślają, ile udało im się osiągnąć i chętnie chwalą się swoimi osiągnięciami – im więcej, tym lepiej. Jednak warto zwrócić uwagę, czy obszar umiejętności nie jest za duży, gdyż zbyt duże pole działań prawnych, przekracza możliwość dogłębnego zgłębienia każdego tematu i co za tym idzie – wiedza w konkretnej może nie być wystarczająca.

Doświadczenie bardzo często przegrywa z ambicją oraz zaangażowaniem młodego prawnika, czyli warto wyszukać osoby, która wkłada w pracę całe serce i stara się jak może wygrać rozprawę oraz zaprezentować swojego klienta z jak najlepszej strony.

Post Author: Anka