Zjawiskowe oblicze Łodzi – nie tylko na zdjęciach

Mieszkańcy głośnych miejscowości lubią chociaż raz w ciągu pracowitego tygodnia odetchnąć od miejskiego zamętu. Wynika z tego fakt, że zwykle wyruszają na weekend za granice swojej małej ojczyzny czy też szybko udają się na dłuższy spacerek po parku. Łódź to miasto, w którym z łatwością je odnajdziemy wiele miejsc na relaksujący spacer!

Mogłoby się wydawać, że przemysłowe miasto, które widziane jest przez wielu mieszkańców jako zaniedbane oraz nieinteresujące, to miejsce, z którego powinno się znikać gdy tylko nadarzy się ku temu szansa. Nie jest to jednak prawdą. Parki w Łodzi to niezwykłe miejsca, w których często odpoczywają niekiedy także mieszkańcy innych metropolii. Niektóre rozległe jak na przykład park na Zdrowiu są bezustannie odwiedzane przez miłośników spacerów, biegaczy i cyklistów. Inne, jak m.in. nieduży park im. Michała Klepacza, są miejscem wypoczynku studentów w przerwach od zajęć.

Wyjątkową popularnością wśród łodzian cieszy się dodatkowo kojarzony z ładnego stawu z mostkiem park Poniatowskiego i najstarszy w całym mieście park Źródliska I i II – uznany oficjalnie najatrakcyjniejszy w całej Polsce. Oba miejsca są często uczęszczane przez estetów oraz fanów spacerów po pięknych miejscach, dlatego też trzeba je przemyśleć planując pobyt w miejscu bliskim naturze. Następnym przykładem takiego miejsca z pewnością jest lubiany przez większość mieszkańców miasta park im. A. Mickiewicza – obszerny i wręcz stworzony do różnorodnej aktywności fizycznej. Oczywiście miejsc wartych odwiedzenia jest w Łodzi dużo więcej! Niezależnie od tego, które z nich zwiedzimy, na bank nie spotka nad zawód – każde jest jedyne w swoim rodzaju i warte naszego czasu.

Post Author: Anka