wanna z drzwiami

Wymiary wanny – jakie będą odpowiednie?

Wanna z drzwiami to inwestycja na lata, gdyż wykonuje się ją z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu właściciele domu, czy mieszkania nie muszą decydować się na regularne remonty. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdyż wanny oferowane przez producentów mają od 100 do nawet 180 cm długości.

Idealna wanna z drzwiami do łazienek o różnych gabarytach

Standardowa wanna z drzwiami znajduje się w przedziale od 140 do 160 cm, kiedy chodzi o trójkątny kształt, a z kolei prostokąty wahają się od 140 do 170 cm. Szerokość wanien wynosi między 75 (niezbyt popularne) do przeszło 150 cm. Wanny prostokątne to z kolei 70 cm szerokości. Już na koniec warto wspomnieć o głębokości i możemy przejść do modeli idealnych do niewielkich łazienek. W przypadku głębokości można zarówno sięgnąć po model, który ma 38 cm głębokości, albo przeszło 50 cm. Wszystko zależy od preferencji użytkowników i możliwości pomieszczenia.

Wanna z drzwiczkami do niewielkiej łazienki może być stosunkowo krótka. Dodatkową przestrzeń zyskuje się, dzięki rezygnacji z siedziska. Najwięcej jest wanien o długości 140 cm centymetrów, które zapewniają dużo wolnej przestrzeni w łazience. W większości przypadków to modele emaliowane. Drzwiczki zdecydowanie ułatwiają wychodzenie, gdyż głębokie małe wanny mogą stanowić problem dla osób starszych. Jednak osoby, którym zależy na siedzisku nie muszą wcale nie z niego rezygnować. Wanna z drzwiczkami i siedziskiem przydają się przede wszystkim osobom w podeszłym wieku oraz użytkownikom, którzy mają problemy z kręgosłupem, a każde wstawanie wiąże się dla nich z bólem i dyskomfortem. Doskonały dodatek do takiej łazienki stanowią uchwyty, dzięki którym można sprawnie się podnosić. Wanna asymetryczna to opcja, którą można wykorzystać zarówno w niewielkiej łazience, jak i sporym pomieszczeniu. W pierwszym przypadku można ją sprawnie połączyć z innymi dodatkami do tego pomieszczenia, a z kolei w dużych łazienkach asymetryczny model nadaje charakteru i zwraca uwagę swoim ciekawym kształtem.

Wanna z drzwiczkami przeznaczona do sporej łazienki może być długa, gdyż nikogo nie ogranicza przestrzeń. Dostępne modele osiągają nawet 180 cm długości. Największa część użytkowników decyduje się na standardową długość 170 cm. To doskonałe rozwiązanie dla wysokich osób, które lubią całe zanurzyć się w wodzie. Trzeba jednak liczyć się ze znacznym zwiększeniem rachunków za wodę, gdyż komfortowa kąpiel wymaga sporej ilości ciepłej wody. Jednak relaks i odprężenie na pewno to wynagrodzi.

Dom / przez

Post Author: Anka