Witamina C lewoskrętna – co jest faktem, a co mitem?

Witamina C – jej podstawowe właściwości dla dobra zdrowia są wiadome prawie od dekad, niemniej czy ostatnio tak popularnie chwalona witamina C lewoskrętna dla dzieci czy osób dojrzałych istnieje faktycznie oraz czy jest dla nas lepszym wyborem? Przy pomocy tego artykułu poszerzysz swoje wiadomości i przekonasz się o zasadności promowania lewoskrętnej witaminy C.

Witamina C i jej wszystkie warianty

Należy zacząć od tego, co najważniejsze i nie zapominać o prawidłowej terminologii, aby docenić, jakie w rzeczywistości witamina C lewoskrętna właściwości ze sobą niesie a także czy bez wątpienia są one dla naszego organizmu bardziej użyteczne. Po pierwsze, gdy myślimy zupełnie ogólnie o E300, to spotykamy się z określoną w taki właśnie sposób naturalną reakcją, w jakiej znajdziemy m.in. właśnie kwas askorbinowy. Czasami odnajdziemy przy tym składniku literkę L – która wskazuje na to, w jaki sposób ukształtowała się konfiguracja atomu karbonu w łańcuchu cząstki. Jeśli będziemy mieć do czynienia z kwasem D-askorbinowym to w przeciwieństwie do tego z „L” nie jest on naturalnie aktywny, jednakowoż daje dostrzec w sobie właściwości przeciwutleniające. Jak to się ma do obecności słynnej w ostatnim czasie witaminy C „lewoskrętnej”?

Witamina c lewoskrętna opinie

Producenci leków w jakiejś mierze uciekają się do naturalnej taktyki spożytkowania witaminy C oraz drobnoustrojów, nie ma powodu czy potrzeby wytwarzać „zmutowaną” wersję z kwasem D-askorbinowym, zwłaszcza iż byłoby to niebagatelnie:

•    kosztowniejsze
•    bardziej skomplikowane

Zatem każdy rodzaj kwasu askorbinowego, który chcemy uzupełnić z użyciem tabletek a także suplementów jest pożądany przez nasz organizm, bez względu na to  czy to prawo- czy lewoskrętna witamina C.

Witamina C lewoskrętna kontra prawoskrętna: jak narodził się chaos

Wszystko rozchodzi się o przemiany chemiczne, a konkretyzując o właściwość związaną ze światłem związków wchodzących w skład konkretnej substancji. Fakt, że kwas L-askorbinowy wykazuje własności biologiczne witaminy C nie wiąże się z faktem, że jest ona prawo- lub lewoskrętna, lecz z umiejscowienia samej sekwencji atomów w związkach chemicznych. W ten sposób sformułowany popularny dziś mit, w którego centrum jest dziś sławna witamina C lewoskrętna a ponadto dawkowanie której miało okazać się bardziej pożyteczne dla ludzi. To błędny przekaz powstały na podłożu człowieczej ignorancji, trafnie użyty w celach marketingowych, gdy w rzeczywistości żadna wariacja rzeczonej witaminy nie ma większej lub mniejszej wartości.

 

Post Author: Anka