Urodziny, wesele, komunia – jakie zabawy animacyjne przygotować?

Każdy, komu przyszło przygotowywać przyjęcie, na którym pojawiły się dzieci, wie jak trudno nad nimi zapanować. Każdy przewidujący rodzic próbuje zorganizować jakieś zabawy animacyjne. Niezależnie od tego, czy będą to urodziny, wesele, czy komunia dobrze jest zorganizować sobie profesjonalną pomoc. Dzieci zajęte zabawą to dzieci szczęśliwe, zadowolone i spokojne.

Zabawy animacyjne – czyli jakie?

Zabawy animacyjne to tak naprawdę każda forma zajęcia dzieci czymś ciekawym. W zależności od wieku i liczebności dzieci mogą one przybierać różne formy. Duże znaczenie ma także pora dnia i miejsce. Inne zabawy animator będzie proponował na weselu, a inne na przyjęciu urodzinowym w ogrodzie.

Zabawy animacyjne dostosowane do małych dzieci będą polegać głównie na twórczej zabawie z wykorzystaniem kredek, czy farb. Wspólne malowanie i rysowanie dostarczy dużo frajdy. Taka zabawa wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania i w szczególności w przypadku malowania farbami odpowiedniego stroju. Warto o tym pamiętać i zawczasu przygotować odpowiednią ochronę. Taka forma zabawy może nie sprawdzić się na weselu, na którym lepiej pozostać przy kredkach.

Podczas zabaw animacyjnych można także nauczyć dzieci nowych umiejętności. Dobrym pomysłem może być przyswajanie nowych piosnek, wierszyków albo nauka wykonywania zwierzątek z balonów. Taka forma zaangażowania najmłodszych nie tylko pozwala bawić się starszym, ale rozwija przyszłe pokolenia. Odpowiednio poprowadzone zajęcia pozwolą zapamiętać na dłużej konkretną okazję. Nie dość, że dorośli mogli w spokoju porozmawiać i pobawić się w swoim towarzystwie to dzieci na przykład nauczyły się sztuki orgiami i potrafią wykonać papierowego łabędzia.

Zabawy animacyjne mogą także przybrać formę bardziej aktywnych zajęć. Odpowiednio zachęcone przez animatora dzieci mogą tańczyć i biegać. Optymalne dostosowanie intensywności zabawy pozwoli długą i radosną rozrywkę. Ważne jest, aby ustalić ramy czasowe poszczególnych zdarzeń. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią komunikację, to może okazać się, że urodzinowy tort wjedzie na salę w środku szalonej zabawy.

Post Author: Anka