Remont łazienki- jakie dywaniki wybrać?

Gdy nadszedł czas remontu łazienki, najczęściej chcemy, by była piękna oraz jednocześnie funkcjonalna i komfortowa. Najlepiej dobrze przemyśleć w jakiś sposób urządzić łazienkę. Aby była przytulna, niezbędne są dodatki np. ręczniki w jednym kolorze, dywaniki łazienkowe, lustra.

Remont łazienki- od czego zacząć?

Na początku trzeba ustalić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na remont łazienki i zrobić projekt. Jeśli jest to zbyt trudne, warto zatrudnić projektanta, który oprócz wykonania projektu, zrobi kosztorys. Trzeba zdecydować, czy w łazience ma być wanna, czy prysznic oraz wybrać kolory płytek, podłogi. Można zainspirować się aranżacjami łazienek, które są w Internecie. Oczywiście odpowiednio wcześniej trzeba umówić się z ekipą remontową, ponieważ na ostatnią chwilę raczej nie uda się znaleźć dobrych fachowców.

Jakie wybrać dodatki?

Elementami, które znajdują się w większości łazienek, są ręczniki i dywaniki łazienkowe. Ręczniki służą nie tylko do osuszania ciała po kąpieli, ale także są ozdobą każdej łazienki. Najbardziej elegancko wyglądają, jeśli wszystkie są w jednym kolorze. Dywaniki łazienkowe także mają dwie funkcje- są miękkim i chłonnym podłożem, po wyjściu z kąpieli oraz pełnią funkcję dekoracyjną. Dywaniki łazienkowe są wykonywane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są te z włókien naturalnych, które są miękkie i puszyste, a od spodu pokryte warstwą antypoślizgową. Takie dywaniki łazienkowe bez obaw można prać w pralce. Można wybrać także dywaniki z włókien sztucznych np. poliestrowe, które są miłe w dotyku oraz szybko schną. Do wyboru mamy również maty PCV oraz dywaniki gumowe, które są tanie i spełniają funkcję antypoślizgową. Te ostatnie pasują do łazienek w stylu industrialnym i loftowym. Wybór dywaników powinien zależeć od indywidualnych preferencji oraz stylu łazienki. Jeśli łazienka jest duża, większe są możliwości wyboru dywaników.

Oprócz dywaników i ręczników, klimatu łazience dodaje oświetlenie oraz lustra. Poza tym, jeśli można sobie pozwolić na większą ilość dodatków, warto zdecydować się na kwiaty w łazience oraz obrazki. Pojemnik na szczoteczki, dozownik na mydło także mogą spełniać funkcję dekoracyjną. Wystarczy wybrać takie, aby pasowały do reszty aranżacji łazienki.

Post Author: sandomierzanin