Nowoczesne żyrandole – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Żyrandol nowoczesny pasuje nie tylko do wnętrza utrzymanego w nowoczesnym stylu. W zależności od koloru i rodzaju oprawy, jak i designu, można ją umieścić zarówno w pomieszczeniu glamour, industrialnym czy skandynawskim. Żyrandole nowoczesne mogą łączyć w sobie elementy współczesności z tradycją, dzięki temu powstaje niebanalny, udany mariaż. Na co warto zwrócić uwagę, kupując swój pierwszy nowoczesny żyrandol?

Żyrandole nowoczesne w stylu glamour

Styl glamour najczęściej kojarzy się z bogatym dekorem, ekstrawagancją i blaskiem, a więc na pewno nie z czymś, co jest tanie, Dawniej tego typu lampy miały niwiele cech nowoczesnych, jednak obecnie można przyjąć, iż idealnie spisują się we współczesne trendu. A wszystko dlatego, że zwraca się uwagę na materiały, z których zostały wykonane oraz ich funkcjonalność – poza ozdabiania wnętrz są również bardzo praktyczne. Do tego dochodzi ekonomiczne źródło światła, które jest praktyczne i nowoczesne, nieuszczuplające w znacznym stopniu oszczędności.

Żyrandol nowoczesny – jak się sprawdza w stylu industrialnym?

W latach 50 i 60 dwudziestego wieku w Stanach zjednoczonych artyści urządzali w loftowych wnętrzach zaadoptowanych po fabrykach swoje pracownie, sale wystawowe oraz przerabiali je na mieszkania. Surowy wystrój betonową podłogą i ceglanymi ścianami, a w dodatku duże okna i minimalizm, często skrajny – tym właśnie cechuje się styl industrialny. Do tego zestawu bardzo dobrze pasują żyrandole nowoczesne loftowe, o ciemnym (czarnym i szarym) lub białym wybarwieniu oprawy. Szkło, metalowe klosze, druciane kratki, wyeksponowane żarówki to wszystko ładnie wpasowuje się w industrialny wystrój.

Żyrandol nowoczesny jest produktem, który oferuje niemal każdy sklep z lampami. Przykładowym modelem doskonale odzwierciedlającym ten styl jest lampa vintage Ozcan, która cechuje się tym, że ma aż 12 punktów. Metalowe, czarne druty ze złotymi zakończeniami to unikalne połączenie, które prezentuje się nadzwyczaj osobliwie na suficie. Wybór żarówek w takim stylu, w którym nie są przykryte kloszem, jest ciekawym dopełnieniem udanej, mocno praktycznej całości.

A może oświetlenie w stylu minimalistycznym?

Żyrandol nowoczesny, tak jak wstępnie zostało wspomniane, nadaje się również, a może nawet bardziej, do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Jak sama nazwa wskazuje, jest on wystrojem ascetycznym, bez dużej ilości dekoru, pozbawionym żywych i jaskrawych kolorów. Inne środki także są ograniczone, np. forma, która jest naturalna, prosta, ale zawsze pomysłowa. Oświetlenie w stylu minimalistycznym do takiego wnętrza powinno być równie oszczędne w kolorystyce i dekorze. Prosty klosz, jaki ma żyrandol nowoczesny, wybarwiony na kolor biały lub ciemny idealnie wpisuje się do harmonijnego nastroju pasującego w pomieszczeniu. Może to być także inne kolory, jednak zawsze przygaszone i połączone ze sobą umiejętnie, a nie na zasadzie kontrastu. Styl minimalistyczny to przede wszystkim wyciszenie i prostota środków wyrazu, dlatego każdy element powinien ze sobą współgrać i mieć jakąś wspólną cechę.

Proste, a zarazem zachwycające designem żyrandole nowoczesne są oświetleniem, który na pewno żuci się w oczy. Ciekawym rozwiązaniem jest lampa wisząca wykonana z drewna, z nasadą w kształcie dwóch cienkich drewnianych listewek, które są ułożone do siebie w równoległy sposób. Między nimi można umieścić żarówki LED, co wygląda naprawdę niesztampowo i elegancko.

Oczywiście znaczna część żyrandoli nowoczesnych dostępnych na rynku może również znaleźć swoje miejsce we wnętrzach klasycznych. Klasyka lubi praktyczność i prostotę, dlatego wchodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele firm daje im szeroki wybór takiego oświetlenia.

 

Post Author: Anka