Leczenie endometriozy – czy można stosować domowe metody?

Co to jest endometrioza

Gruczolistość macicy jest schorzeniem oddziałującym na organy płciowe kobiet, w wyniku którego śluzówka, jaka wyścieła środek macicy – rozrasta poza macicą. Najczęściej rozwija się w tkance wyścielającej miednicę, jajniki i jajowody. W wyjątkowo złośliwych przypadkach będzie rozrastać się za narządami rodnymi.

Gruczolistość macicy dostrzeż pierwsze objawy i działaj

Najczęściej spotykanym niepokojącym sygnałem jest ból miednicy, szczególnie w czasie miesiączki. W miejsce bolesnych skurczów takich które doświadcza wiele pań w porze menstruacji, pacjentki ze stwierdzoną chorobą nierzadko doświadczają silnego bólu, który zdarza się być niemożliwy do zniwelowania.

Inne sygnały ostrzegawcze to:

    dyskomfort podczas stosunku
    dyskomfort przy oddawaniu moczu
    nadmierne krwawienie w czasie miesiączki
    rozwolnienie
    problemy z wypróżnianiem się
    wzdęcia
    spadek energii

Łagodzenie symptomów jest kwestią nadrzędną dla kobiet, które próbują radzić sobie z chorobą, zwłaszcza jeśli leczenie endometriozy nie zostało jeszcze zaordynowane. Na szczęście powszechnie stosuje się wiele domowych środków, które można zastosować, aby w przeciągu kilku godzin zniwelować objawy.

Gruczolistość macicy co możesz zrobić zanim zgłosisz się do lekarza

Jeśli potrzebujesz ulgi ciepło jest jedną z przynąszących najlepsze rezultaty domowych metod, której możesz użyć. Gorąco pomoże rozluźnić mięśnie miednicy, co może zminimalizować skurcze oraz dyskomfort. Należy zrobić użytek z gorących kąpieli, termoforów oraz poduszek elektrycznych, aby w możliwie najkrótszym czasie okiełznać skurcze.

Substancje stosowane w leczeniu zapaleń które są powszechnie dostępne to godna polecenia kuracja. Niewymagające recepty nie zawierające sterydów środki stosowane w leczeniu zapaleń mają potencjał aby zapewnić niemal natychmiastową ulgę w nieprzyjemnych skurczach spowodowanych endometriozą. Podstawowe substancje skuteczne w leczeniu omawianej choroby to:

    ibuprofen
    naproksen.

Nie należy przyjmować ich na czczo, aby uchronić się przed niestrawnością, a ponadto nie używaj ich dłużej niż siedem dni.

Równie skuteczną metodą wydaje się być olej rącznikowy, który jest ceniony od pokoleń w łagodzeniu skutków wędrującej śluzówki macicy. Może być przydatny przy pierwszych objawach, przy pierwszych skurczach, aby głównie po to aby pozbyć się nadmiaru tkanek. Najważniejszą przestrogą jest, aby wspomniana kuracja była uskuteczniana tylko przed miesiączką, zaś unikana w trakcie. Olej rycynowy winno się wsmarowywać wprost na brzuchu, ale jeśli obchodzi Cię endometrioza oraz jej znaczenie w okresie ciąży – skonsultuj się ze specjalistą. Możesz także dodać do niego odrobinę dającego odprężenie olejku eterycznego, np. lawendą, aby rozluźnić mięśnie miednicy i użyć go w formie gorącego okładu, celem umieszczenia na brzuchu.

Kolejna alternatywa to kurkuma, którą charakteryzują silne działanie przeciwzapalne, a te zdają się być korzystne dla kobiet skarżących się na oznaki opisywanej choroby. Może być również używana do przewlekłego leczenia endometriozy, bowiem pewne badania wskazują, że ma ona sprawność spowolnienia postępowania endometrium

Post Author: Anka