Jak zabezpieczyć przyczepę przed zimą?

Zanim złapie mróz i śnieg, warto poświęcić trochę czasu na zabezpieczenie przyczepy kempingowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie ma możliwości, by przyczepa stanęła w garażu. Aby przyczepa przezimowała w nienaruszonym stanie, trzeba pamiętać o wykonaniu kilku czynności.

Co trzeba zrobić, kończąc sezon kempingowy?

Gdy kończy się sezon kempingowy, należy zacząć od zrobienia porządku wewnątrz przyczepy. Trzeba usunąć kurz i brud, a we wszystkich szafkach i szufladach powinno być sucho. Przyczepa powinna być wywietrzona, a lodówka i szafki nie mogą pozostać zamknięte na zimę. Otwarte powinny być także otwory wentylacyjne, a okna rozszczelnione, jeśli jest taka możliwość. Cyrkulacja powietrza zapobiega utrzymywaniu się wilgoci. Należy również spuścić wodę z rur i zostawić krany odkręcone. Materace i pościel lepiej zabrać do domu, aby nie kumulował się na nich kurz. Te wszystkie czynności trzeba zrobić zanim założymy pokrowiec na przyczepę kempingową.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Przed założeniem pokrowca na przyczepę, trzeba ją umyć z zewnątrz przy użyciu płynu do mycia karoserii i dużej ilości wody. Podwozie można zabezpieczyć za pomocą wosku, a zaczep i dyszel należy zakryć folią, aby nie dostał się tam śnieg. Zamiast plandeki zaleca się zakupić pokrowiec na przyczepę kempingową, który chroni przed mrozem, śniegiem i wilgocią, a jednocześnie jest wykonany z oddychającego materiału. Dzięki temu karoseria będzie zabezpieczona, a jednocześnie zapobiegnie zaleganiu wilgoci i przedostaniu się brudu do przyczepy. Poza tym pokrowiec na przyczepę kempingową chroni ją także przed przegrzaniem, promieniowaniem UV i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowym plusem jest to, że pokrowiec nie przymarza do pojazdu oraz jest wytrzymały i elastyczny. Przy konserwacji przyczepy nie wolno zapomnieć o zdjęciu kół lub zwiększeniu w nich ciśnienia do 3 barów. W przypadku zdjęcia kół należy ustawić przyczepę na specjalnych podporach. W trakcie trwania zimy zaleca się usuwać zalegający śnieg z dachu przyczepy. Przyczepa zabezpieczona w taki sposób, dobrze posłuży w kolejnym sezonie.

Post Author: sandomierzanin