gumy-treningowe

Gumy treningowe – jak je wykorzystać do treningu?

Gumy treningowe to świetne narzędzie do ćwiczeń oporowych na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i lekkości łatwo je schować po treningu lub zabrać ze sobą w podróż. Podpowiadamy, jak wykorzystać gumy oporowe w treningu poza siłownią.

Gumy treningowe  – ćwiczenia na nogi

Gumy oporowe, niezależnie od tego, jaki ich rodzaj wybierzesz, mogą utrudnić każde podstawowe ćwiczenie na nogi. Zakładając mini band na nogi możesz wykonywać zarówno przysiady, jak popularny ostatnio monster walk. W tym ostatnim dodatkowo może zupełnie inaczej odczuwać mieść w zależności od tego gdzie umieścisz gumę. Sztangę z powodzeniem zastąpią powerbandy, które zaczepiasz na stopach i na swoich barkach. Z ich pomocą zrobisz wykroki, przysiady, martwy ciąg, czy good morning. Ćwicząc z gumami treningowymi nie musisz też rezygnować z typowo fitnessowych ćwiczeń typu lifty. Zrobisz je z mini band, a zaczepiony o kaloryfer powerband świetnie zastąpi Ci wyciąg.

Gumy treningowe w treningu pleców

Gumy treningowe nie zawiodą Cię także podczas ćwiczeń pleców. Ich dodatkową zaletą w przypadku treningu tej grupy mięśniowej jest lepsze czucie mięśniowe i stabilizacja łopatki. Do treningu grzbiety najlepiej nadawać się będą powerbandy, na których możesz stanąć lub zaczepić o coś stabilnego i wykonać wszelkie rodzaje wiosłowania. W podobny sposób możesz użyć therabandów lub tubingów. Jeżeli masz do dyspozycji drążek, ale podciąganie na nim jest poza Twoim zasięgiem, to zaczepiona na nim guma pomoże Ci podnieść część Twojego ciężaru.

Gumy treningowe – ćwiczenia na klatkę piersiową

Trening klatki piersiowej z użyciem gum oporowych będzie od nas wymagał nieco więcej kreatywności. W tym przypadku znowu najlepiej sprawdzą się powerbandy i tubingi. Guma może stanowić Twoje dodatkowe obciążenie w pompkach, a w kombinacji z krzesłem, na którym oprzesz tułów wykonasz z nią wyciskanie i rozpiętki.

Gumy treningowe w treningu core

Gumy oporowe wydają się być stworzone do ćwiczeń naszego core. Z ich pomocą wykonasz zarówno ćwiczenia stabilizacyjne i antyrotacyjne, np. pallof press, dynamiczne odmiany deski, jak i typowe ćwiczenia na mięśnie proste i skośne brzucha, czyli m.in. brzuszki i skręty tułowia.

Stosując gumy w treningu ogranicza Cię jedynie Twoja pomysłowość. Z ich pomocą jesteś w stanie pięknie wymodelować każdą część swojego ciała i zdecydowanie podnieść swoją ogólną sprawność. Dobrze wybrane gumy na pewno Cię nie zawiodą, a cały trening zrobisz nawet w maleńkim pokoju hotelowym.

Post Author: Anka