Górski odpoczynek to nie tylko… góry.

W Beskidzie Żywieckim każde wakacje lub ferie to wyjątkowo spędzony czas. Moc różnych atrakcji dla młodszych i starszych oraz bogactwo fauny i flory przyciąga zawsze mnóstwo turystów. Można jechać na romantyczny weekend we dwoje  lub na kilka dni zabierając ze sobą rodzinę. W każdym przypadku czas będzie wypełniony po brzegi.

Gdzie się wybrać, aby miło i owocnie spędzić wolny czas w Beskidzie Żywieckim?

Beskid Żywiecki ma do zaoferowania naprawdę dużo. Znajda tu coś dla siebie ludzie, którzy wolą mniej aktywny odpoczynek w górach, jak i ci nastawieni na większy  wysiłek. Mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia noszących na sobie odcisk historii lub współczesna rozrywka czeka na turystów. Można też połączyć wędrowanie po beskidzkich szlakach z poznawaniem historii okolicznych miasteczek i wiosek. Wybór jest naprawdę duży. Kiedy pogoda jest nie najlepsza, wtedy można wypełnić czas eksplorowaniem zabytków kultury i sztuki. W Żywcu znajduje się np. Muzeum Browaru, gdzie mieści się aż 18 sal do zwiedzania! Dowiesz się, jak powstaje Piwo w browarze, obejrzysz pracownię architektoniczną, zakład  bednarski, drukarnię i wiele innych miejsc.

Drugą propozycją na deszczowy dzień w Żywcu jest stary zamek, gdzie znajduje się obecnie Muzeum miejskie. Uzupełnieniem wycieczki może być odwiedzenie nowego zamku, czyli pałacu klasycystycznego oraz zamku na wzgórzu Grojec. Zapoznanie się z historią tych miejsc będzie na pewno mocno interesujące, nie tylko dla wielbicieli takich budowli. Ciekawą propozycją spędzenia czasu w Żywcu jest także  wycieczka do Parku Miniatur. To ciekawa rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Na zakończenie dnia zwiedzania warto pospacerować po rynku.

Tutaj można podziwiać wielobarwne kamienice i Ratusz Miejski, z którego codziennie w samo południe wybrzmiewa hejnał żywiecki. Uwadze turystów na pewno nie umknie czterokondygnacyjna dzwonnica wpieniona na miejscu drewnianej na początku XVIII w.

A może wypad na Pilsko kamera live na szczycie wskaże warunki atmosferyczne

Pilsko jest drugim co do wysokości szczyt w Beskidzie Żywieckim. To popularne miejsce widokowe, dlatego zawsze wybiera się tam wielu turystów. Roztaczający się z góry widok na Tatry, góry Słowackie a przy dobrej widoczności na Sudety to wielka uczta dla zmysłów. Warto  się tam wybrać, aby posmakować w tym wyjątkowym klimacie. Zanim jednak zdecydujesz się wejść na szlak, sprawdź koniecznie pogodę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Pilsko kamery”, aby wiedzieć, czy warto iść na szlak, czy też lepiej przełożyć wycieczkę na następny dzień.

Na północnych stokach masywu znajdują się dwa ośrodki narciarskie. Szusowanie na nartach w tak wyjątkowej scenerii to nie tylko zdrowa rozrywka, ale też dobry relaks. Nie dziwi więc fakt, że dobrze przygotowane trasy zjazdowe w takim miejscu przyciągają zawsze wielu turystów. Co więcej, mikroklimat tu panujący sprawia, że śnieg topnieje później, niż w innych górskich rejonach. Czasami można cieszyć się nim aż do maja.

Odpoczynek w Beskidzie Żywieckim pamięta się długo. Moc atrakcji turystycznych, niezwykłe widoki i mnóstwo szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. To miejsce bajeczne dla góromaniaków.

Post Author: sandomierzanin