Czy salon da się urządzić światłem?

Salon to główne pomieszczenie domu, gdyż tam spędzamy większość czasu. W salonie czytamy, oglądamy tv, gramy w planszówki i odpoczywamy, planując chwile z bliskimi i zaproszonymi gośćmi. Dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które będzie sprzyjało urozmaiconym przedsięwzięciom.

Lampy wiszące do salonu

Lampy sufitowe do salonu to chętnie instalowany typ oświetlenia, jeśli chodzi o wspólne wnętrza. Posiadają znakomitą charakterystykę natężenia światła, dzięki czemu po zamontowaniu lampy sufitowej znika konieczność założenia innego rodzaju oświetlenia. Lampy sufitowe do salonu jeszcze do niedawna produkowano jedynie w kilku najpopularniejszych wariantach, jednak obecnie nie możemy się na coś zdecydować wśród ogromu propozycji. Możemy zdecydować się na klasyczne lampy sufitowe, które bardziej przypominają żyrandol, ale w grę wchodzi również wybór takich, które oddają hołd nowoczesnemu wyobrażeniu o elegancji, a przez zastosowanie innowacji technologicznych rozświetlają pomieszczenie na różne kolory. Wiele tych efektów może przypominać nawet światła stroboskopowe!

Jeśli nawet zainstalowaliśmy lampy sufitowe do salonu, trzeba rozważyć także zakup lampy stojącej. Optymalny dla niej będzie róg pokoju, tuż przy wersalce. Lampy stojące projektuje się zazwyczaj tak, by ich światło było miękkie i „ocieplające” dane wnętrze. Lampy na statywie to także atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia; zazwyczaj stosuje się w nich klasyczny design i znakomicie sprawdzą się jako atrakcja każdego salonu – niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze.

Lampki naścienne

Ostatnim krzykiem mody jest zawieszanie na ścianach dodatkowych punktów świetlnych. Małe lampki, naśladujące klimat iluminacji, lub jedwabiste cotton ball, które są już dostępne w każdym sklepie z dekoracjami, nadadzą pomieszczeniom niepowtarzalnego uroku. Montuje się je na różne sposoby, kreując nieregularny układ lub umieszczając je w linii prostej. Tworzą odpowiedni nastrój podczas romantycznego wieczoru.

Dom / przez

Post Author: Anka