Bezpieczny dom

Powszechnie wiadomo, jak poważne i niebezpieczne bywają dla nas przypadki zatrucia gazem lub czadem – o potrzebie zamontowania rejestratora gazu w pomieszczeniach kotłowni nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Czasem jednak rozsądnie jest sprawić sobie także przenośny detektor gazu.

Dlaczego jest to potrzebne? Wielkim plusem przenośnego detektora gazu będzie na przykład to, że zakłada on szersze przeznaczenie niż zainstalowane już sensory stacjonarne. Taki właśnie czujnik ma szansę być wykorzystywany zarówno we wszystkich wnętrzach, na jachcie, jak i w garażu czy chociażby w samochodzie o silniku gazowym. Stanowi nieodzowny element wyposażania w firmach zajmujących się montowaniem instalacji gazowych w różnego rodzaju pomieszczeniach i pojazdach, a także przy domowej kontroli szczelności grzewczych instalacji gazowych.

Przenośny detektor gazu ładowany jest akumulatorem, a poziom jego naładowania wskazują różnobarwne diody lub treść jego wyświetlacza. Takie urządzenia mogą zostać dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju wysięgniki, ułatwiające obserwację również w niedostępnych dla człowieka miejscach. Dobrze również, jeśli przenośny detektor wielogazowy posiada wbudowaną latarkę LED, dobrze oświetlającą miejsce pomiaru. W związku z tym, że podobne sprzęty wykorzystywane są głównie przy okazji akcji terenowych, powinno się wyekwipować je w adapter ułatwiający ładowanie w pojeździe.

Przenośny detektor gazu może być stosowany w domu o ogrzewaniu gazowym, jednak do tego typu zajęć odpowiedniejszym w większości przypadków będzie nieruchomy wykrywacz, gdyż daje on pewność nieprzerwanego testowania stężenia gazów w powietrzu. Takie właśnie urządzenie pracuje bezustannie, gwarantując nam stałe bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać o dobrze przemyślanym montażu detektora i kompetentnym serwisie narzędzia (szczególnie po upływie okresu gwarancji).

Post Author: Anka