Koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to niezaprzeczalny przykład rozkwitu medycyny, jaki mieliśmy możliwość obserwować. Macie w pamięci kolosalne butle z tlenem, które stały przy łóżkach w szpitalach? Współcześnie raczej ich nie zobaczymy, ponieważ zostały zastąpione właśnie przez koncentratory, czyli zminimalizowane wytwórnie powietrza.

Głównym zadaniem tej maszyny jest zapewnienie pacjentowi powietrza o wysokim stężeniu tlenu. Jest to możliwe dzięki czyszczeniu powietrza z nadmiernej zawartości azotu, a w wyniku tego prawdopodobne jest uzyskanie powietrza ze stężeniem O2 o wartości od 50 do 90%. to oraz wysoka wydajność koncentratorów tlenu daje możliwość zapewnienia pacjentowi stałej i bezpiecznej ilości powietrza z dużą ilością tlenu.

Kolejną niebagatelną korzyścią płynącą z użytkowania nowoczesnych koncentratorów jest ich dużo wyższe bezpieczeństwo. Tradycyjne duże butle przez możliwość rozszczelnienia mogły spowodować nawet zaprószenie ognia. U dzisiejszych urządzeń takowe ryzyko nie zaistnieje. W razie awarii zaprzestają działania, co znaczy że zawartość tlenu nie zwyżkuje. Powinniśmy wspomnieć jeszcze o przystępności obsługi koncentratorów, które zapewnia nowoczesny koncentrator tlenu. To ważna cecha, która ma niemałe znaczenie dla pacjentów, zwykle osób starszych.
Powinniśmy również nadmienić co nieco o wadach innowacyjnych machin, którymi są ewidentnie koncentratory. Suma, jaką musimy za nie zapłacić, to podstawowy minus, ponieważ nie wszystkich stać na te urządzenia, pomimo tego że bez wątpienia warto zaznaczyć, że czasem bywa to inwestycja na lata. Kolejny problem to uzależnienie działania od obecności elektryczności. Tylko najnowocześniejsze modele to urządzenia z zasilaniem przenośnym. W modelach standardowych obowiązkowe jest nam stałe zasilenie.

Post Author: Anka