Oświetlenie do kuchni – czym sugerować się przy wyborze

Kuchnia to pomieszczenie, które nie sposób porównać z resztą domu. Także jej aranżacja będzie wyglądała w szczególny sposób. Z jednej strony chcemy przecież, aby wnętrze było nowatorskie, natomiast z drugiej w pełni funkcjonalne. Jak ma się do tego kwestia oświetlenia?

Żyrandol do kuchni – jak wybierać?

Oświetlenie kuchni to w każdym przypadku sprawa warta głębszego przemyślenia ze strony projektanta. Przede wszystkim nie możemy zignorować tego, w jaki sposób rozmieszczone są wszelkie pozostałe elementy wyposażenia. Żyrandol w kuchni powinien doskonale oświetlać miejsce pracy, a jednak nie może nas razić. Najczęściej rekomenduje się zamieszczenie żyrandola w kuchni nad blatem lub stołem. Istotnym jest, aby światło, jakie chcemy uzyskać, było odpowiednio jasne, intensywne oraz skupione. Kolejną kwestią wartą uwagi jest konstrukcja sufitu. Może się oczywiście zdarzyć, że będzie on podwieszany, a żyrandol w kuchni może wtedy zostać umieszczony we wnęce lub w szynie. Poziom mocy światła zależy od określonej długości zwisu żyrandola w kuchni. Wysokość pomieszczenia jest w tej kwestii kluczowa.

Żyrandol do kuchni – modny i zarazem funkcjonalny

Odpowiednio dobrany żyrandol to nie tylko konieczny element wyposażenia, ale także czynnik o znaczeniu dekoracyjnym, jaki wzbogaci wystrój modnej kuchni. Zawsze możemy dobrać taki projekt, który najlepiej odpowiada naszym preferencjom. Wszystko jest kwestią tego, czy żyrandol do kuchni będzie miał za zadanie współtworzyć raczej tradycyjny styl wnętrza, czy może nowoczesną kompozycję. W przypadku klasyki najlepiej sprawdzą się kremowy i czarny kolor lampy wiszącej w połączeniu z prosta formą. Coraz częściej sięgamy jednak po interesujące projekty i wyraziste kolory, jakie doskonale ożywiają pomieszczenie. Z kolei neutralne barwy doskonale uzupełnią aranżację i pozwolą stworzyć harmonijną całość.

Dom / przez

Post Author: Anka